Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Infusionspumpar
Referensnummer: UPPH2019-0038
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33194110 Infusionspumpar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Uppsala avser att teckna ett nytt ramavtal på infusionsutrustning. Utrustningen skall integreras med befintlig utrustning och är avsedda som delvis utbyte och delvis tillägg till befintlig utrustning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33194100 Utrustning för infusion, 33194120 Infusionsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen