4572-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Skellefteå: Installation av koldioxidanläggningar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Koldioxid och kryotank Guldstadens vattenverk
Referensnummer: UH-2017-320
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45343210 Installation av koldioxidanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leveranser av koldioxid för uttag vid behov under avtalstiden (prisfråga 1.1), kryotank med tillhörande utrustning inklusive service/besiktning (prisfråga 1.2) och projektering inklusive nyinstallation av kryotank inklusive förångare och givare (prisfråga 1.3) till Guldstadens vattenverk. Kryotanken med tillhörande utrustning samt montering som ska dimensioneras och utformas efter beställarens behov.
Inga frågor kommer att besvaras mellan 22 december 2017 - 2 januari 2018.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45343210 Installation av koldioxidanläggningar, 24112100 Koldioxid
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen