See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elverk 45kVA -- 90 kVA
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för elverk 45--90 kVA. Samt en option på ytterligare ett antal större elverk.
Intern identifierare: 24/52
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31120000 Generatorer
Ytterligare klassificering (cpv): 31126000 Likströmsgeneratorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option på större och mindre generatorer