457258-2018 - ResultatSverige-Eskilstuna: Montering av grindar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och reparation av portar och grindar samt installation av entrépartier
Referensnummer: 18/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45421148 Montering av grindar
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska utföra service och reparationer av portar, grindar, och dylikt inom Eskilstuna kommun.
Leverantören ska kunna utföra installationer av entrépartier.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45421131 Montering av dörrar, 45453000 Reparation och renovering, 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen