457261-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Söderhamn: Konstgjorda blommor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snittblommor, blomarrangemang och krukväxter.
Referensnummer: 6260
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39293200 Konstgjorda blommor
II.1.4.
Kort beskrivning
Snittblommor, blomarrangemang och krukväxter m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 100 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Snittblommor, blomarrangemang och krukväxter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03121200 Snittblommor, 39293200 Konstgjorda blommor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen