Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenader 2017, Byggnad (exkl. installationer), Yttre miljö och Lokalvård.
Referensnummer: 2017-02
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar drift och visst felavhjälpande underhåll av byggnader inklusive lokalvård, drift och felavhjälpande underhåll av yttre miljö samt viss administrativ förvaltning för Lulebo AB:s fastigheter ingående i entreprenaden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Driftentreprenader 2017, Byggnad (exkl. installationer), Yttre miljö och Lokalvård
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 75123000 Fastighetsförvaltning, 90620000 Snöröjning, 90910000 Städning, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen