457343-2019 - ÄndringSverige-Växjö: Datorer och datamateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klienthårdvara och tjänster
Referensnummer: KS 2019-00353
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en återförsäljare av datorer, surfplattor, skärmar och tillbehör samt produktnära tjänster och den logistiska hanteringen av samtliga produkter enligt upphandlingsdokumenten. Ramavtalet ska avse utrustning för anställda inom kommun och kommunala bolag samt utrustning för barn och elever inom skola och förskola. I upphandlingen deltar utöver Växjö kommun äve Alvesta kommun, Älmhults kommun. Tingsryds kommun, Uppvidinge kommun, Lessebo kommun samt Markaryds kommun.