457344-2020 - ResultatSverige-Uppsala: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyperkonvergerad serverlösning
Referensnummer: 19/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Avtal med en (1) Leverantör för leverans av Hyperkonvergerad serverlösning, med tillhörande driftsåtaganden, som en tjänst i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumentet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212222 Programvaruutvecklingstjänster för webbservrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen