457383-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal hantering av skador
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal hantering av skador
BeskrivningRamavtalet avseende rivning och återställning efter skador från exempelvis vattenskador, bränder, sanitära olägenheter och skadegörelser. Ramavtalet avser avrop av arbeten som inte omfattas av Beställarens fastighetsförsäkring. Ramavtalet omfattar planerade och akuta avrop. Arbeten kan komma att utföras under pågående verksamhet eller i lägenheter med kvarboende hyresgäster.
Intern identifierareSI 2025/10
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000