457389-2025 - Resultat
Sverige – Underhåll av hissar – Ramavtal hisservice och hissentreprenader
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal hisservice och hissentreprenader
BeskrivningRamavtal hisservice och hissentreprenader Del 1. Drift, service och underhåll av hissar Del 2. Ombyggnader och byten av hissar
Intern identifierareSI 2024/81
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50750000 Underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 45313000 Installation av hissar och rulltrappor, 50740000 Reparation och underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000