2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mobila överfalls- och personlarm
Beskrivning: Beställaren avser upphandla ramavtal för hyreslösning av personlarm till anställda i kommunens verksamheter och förtroendevalda politiker. Avtalet som kommer att tecknas avser tillhandahållandet av en komplett personlarmslösning
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32510000 Trådlös telekommunikationsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108503:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 98342000 Arbetsmiljötjänster, 32235000 Slutet övervakningssystem, 32250000 Mobiltelefoner, 64212000 Mobiltelefontjänster