457418-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datainsamlings- och kollateringstjänster – Mediebevakning 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMediebevakning 2026
BeskrivningBevakning av media i olika former. Media i form av tidningar, TV, radio, sociala medier, bloggar och poddar.
Intern identifierare2026/21
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72310000 Behandling av data
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMediebevakning 2026