Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av renhållningsfordon.
Referensnummer: Dnr 2017/614-VKF-061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144510 Fordon för avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Hyra av fyra stycken baklastande renhållningsfordon och ett sidlastande renhållningsfordon. Alla fordon med separata fack för rest- och hushållsavfall. Bränsle: HVO eller biogas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144511 Sopbilar, 34144512 Sopbilar med komprimator, 66114000 Finansiell leasing
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen