457547-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – NBE5402 Norrbotniabanan-Bangårdsombyggnad Luleå C
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelNBE5402 Norrbotniabanan-Bangårdsombyggnad Luleå C
BeskrivningBangårdsombyggnad av Luleå C i tre etapper; Trimmningsåtgärder, Personvagnsuppställning och Ställverksbyte
Intern identifierareKOM-420150
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareNBE5402 Norrbotniabanan-Bangårdsombyggnad Luleå C