457624-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Service och underhåll av dörrautomatik till dörrar av olika fabrikat
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService och underhåll av dörrautomatik till dörrar av olika fabrikat
BeskrivningService och underhåll av dörrautomatik till dörrar och portar av olika fabrikat. Samt tillse optimal funktion med maximaldriftsäkerhet erhålls för användarna, detta gäller för både skjutdörr- och slagdörrsautomatik oavsett fabrikat. Anbud lämnas för ett eller flera områden.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAvesta kommun, Avesta Industristad och Gamla Byn AB
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107854:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45421131 Montering av dörrar, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Optioner
Beskrivning av alternativenEnligt förfrågningsunderlag
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelFalu kommun och Lugnet i Falun AB
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107854:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelHedemora kommun, AB Hedemorabostäder och Hedemora kommunfastigheter AB
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107854:Lot:3