457654-2016 - ResultatSverige-Uppsala: Videoutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elektroakustisk AV-anläggning till Uppsala universitet.
Referensnummer: UH 2015/69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32323300 Videoutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna entreprenad omfattar en elektroakustisk anläggning med installation till Uppsala universitets nybyggnation, Humanistiska teatern vid Engelska parken.
Den Humanistiska teatern ska bjuda in till dialog inom universitet mellan ämnen och fakulteter, samt mellan universitetet och omgivande samhälle – lokalt, nationellt och internationellt.
Teatern med cirka 140 platser har en hästskoformad gradäng som inbjuder till dialog, inte bara mellan föredragande och publik, utan också mellan deltagarna i auditoriet och de som deltar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32340000 Mikrofoner och högtalare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
—.