Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
FÖRHANDSANNONS - Skälbyskolan nya lokaler
Referensnummer: TEN 2020/667
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Järfälla kommun - BMF Fastighet [Kommunen] avser att under våren 2021 genom-föra ett byggprojekt i syfte att utöka lokaler på Skälbyskolan till följd av en omorganisation i kommunen som kräver att skolan tar emot fler årskurser och klasser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Järfälla kommun - BMF Fastighet [Kommunen] avser att under våren 2021 genom-föra ett byggprojekt i syfte att utöka lokaler på Skälbyskolan till följd av en omorga-nisation i kommunen som kräver att skolan tar emot fler årskurser och klasser.