2. Förfarande
Förfarande
Titel: Enkätundersökning Mediebarometern
Beskrivning: Göteborgs universitet inbjuder till anbudsgivning avseende uppdraget att genomföra datainsamling för undersökningen Mediebarometern 2026. Sammantaget omfattar undersökningen utskick till ca 40 000 slumpvis utvalda urvalspersoner.
Intern identifierare: EUI 25 023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Ytterligare klassificering (cpv): 79310000 Marknadsundersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000