457692-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Skellefteå: Sakförsäkringar
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling PDBI Skellefteå Kraft AB
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66515200 Sakförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringsupphandling för Skellefteå Kraft AB avseende Egendom- och avbrottsförsäkring.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen