Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service, support och underhåll av säkerhetssystem
Referensnummer: 2021-13138
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50324100 Systemunderhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser support, felavhjälpning, installation, drift och underhåll av säkerhetssystem för Kriminalvårdens anläggningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen