See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förmedling bokning av annonser Hälsingland
Beskrivning: Upphandlingen omfattar förmedling, bokning och viss produktion av samhällsinformation genom annonsering i dagspress, bilagor, digitala nyhetskanaler samt sociala medier. Uppdraget inkluderar vid behov produktion och anpassning av annonser/material för olika kanaler. Leverantören ska kunna erbjuda både lokal, regional och nationell annonsering.
Intern identifierare: 16134
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79341000 Reklam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Nordanstig kommun
Beskrivning: Anbudsområde Nordanstig kommun
Intern identifierare: Nordanstig kommun
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Söderhamn Kommun
Beskrivning: Inklusive kommunala bolag i Söderhamns kommun.
Intern identifierare: Söderhamn Kommun
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Bollnäs kommun
Beskrivning: Inklusive kommunala bolag i Bollnäs kommun.
Intern identifierare: Bollnäs kommun
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Ovanåker kommun
Beskrivning: Inklusive kommunala bolag i Ovanåkers kommun
Intern identifierare: Ovanåker kommun
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Ljusdal kommun
Beskrivning: Inklusive kommunala bolag i Ljusdals kommun
Intern identifierare: Ljusdal kommun