See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Röntgenutrustning för Koronarangiografi och PCI
Beskrivning: Upphandlingen avser röntgenutrustning för koronarangiografi och PCI för placering i befintliga lokaler på den nya PCI-enheten på Växjö sjukhus som planeras att startas igång sommaren/hösten 2027.
Intern identifierare: 25RS854
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33111000 Röntgenapparatur, 33182400 Röntgenanläggning för hjärtundersökning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000