Upphandlingen avser konsulttjänster för projektledning, projektering och byggplatsuppföljning inom entreprenader för kommunalt VA och gata.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Det uppskattade årsbehovet motsvarar ca 700 timmar. Observera att det inte garanteras någon volym. Leverantör ska kunna leverera det verkliga behovet oavsett om det över- eller understiger uppskattat behov.