457850-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster för Luleå kommun
Referensnummer: KLF 2021/816
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser revisionstjänster till Luleå kommun
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 7 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79212100 Finansiell revision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen