Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2021 Lokalvård Boden och Harads
Referensnummer: 21/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av avtal där leverantören åtar sig att utföra lokalvård av hälsocentraler, folktandvårdskliniker och administrativa lokaler i Boden och Harads för Region Norrbottens räkning enligt krav ställda i upphandlingsdokumenten. Målet med upphandlingen är att teckna avtal avseende lokalvårdstjänster som täcker Region Norrbottens krav på effektiv och patientsäker städning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen