2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultmäklartjänster
Beskrivning: Visit Sweden upphandlar konsultmäklartjänster i syfte att säkerställa en snabb, kvalitetssäkrad tillgång till resurs- och specialistkonsulter utifrån verksamhetens behov. Leverantören ska ha kapacitet och arbetssätt för att kunna anpassa leveransen till eventuella förändrade behov inom ramen för denna upphandling. Visit Sweden avser att träffa avtal med en (1) leverantör av konsultmäklartjänster.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131416:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 79416000 Public relations, 79610000 Personalförmedling, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning