457927-2020 - ÄndringSverige-HEBY: Byggnation av vårdhem
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av vård- och omsorgsboende m.m.
Referensnummer: VON 2020/98
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45215213 Byggnation av vårdhem
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser en nybyggnation av en byggnad inrymmandes ett vård- och omsorgsboende inklusive tillagningskök, kontor för hemtjänst och hemsjukvård samt anläggning av tomtmark, mark- och grundarbeten inklusive finplanering i Heby.