457929-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Anläggningsarbete
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
E01 Marksänkning Slakthusområdet
Referensnummer: E2020-02806
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar markarbeten och rivning av markkonstruktioner samt schakt (jord och berg), marksanering och återfyllningsarbeten.
Ett KFU innehållande bl a Riskanalys och AMP samt ev justering SVOA kommer att publiceras under vecka 32.
Under perioden vecka 28 - 31 kommer inga frågor att besvaras.