457939-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Reparation och underhåll av kontrollapparater
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Arbeten med brand- och utrymningslarm
Referensnummer: HS/2021:141
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50413000 Reparation och underhåll av kontrollapparater
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende arbeten med brand- och utrymningslarm såsom planerat underhåll, avhjälpande underhåll och nyinstallationer m.m. ABFF 15 ligger till grund för ramavtalet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45312100 Installation av brandlarmssystem, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen