2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Fysisk trädflytt
Beskrivning: Upphandlingen omfattar fysisk trädflytt med trädskopa inklusive maskin och förare. Flytt sker i samband med kommunala bygg- och anläggningsprojekt, exempelvis gatuombyggnader, parkupprustningar eller exploateringsinsatser. Träden varierar i storlek, art och ståndort, vilket ställer krav på flexibilitet och anpassning.
Intern identifierare: KSN-2026-02447
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77211500 Trädvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000