2. Förfarande
Förfarande
Titel: Matarvattentank
Beskrivning: Jönköping Energi AB avser att upphandla en matarvattentank för ÅP8 på KVV Munksjö. Elångpannan (ÅP8) som är på 17 MW och försörjer Munksjö (MAB) med ånga på 3 bar och 25 bar näten. Denna upphandling avser en matarvattentank med avgasare och en bruttovolym på ca 25 m3.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135005:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44600000 Tankar, reservoarer och behållare; värmeledningselement och centralvärmepannor, 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl