2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetsdrift Kapellskärs hamn
Beskrivning: Kontraktet avser en drifttekniker på halvtid under ordinarie arbetstid, d.v.s. kl. 07.00 – 11.00 helgfri måndag-fredag året runt, även under semesterperioder. Fastighetsdriften kommer att utföras i Kapellskärs Hamns. Kontraktet avser även jourtjänster utanför ordinarie arbetstid. Denna upphandling är inte delad i kontraktsområden. Beställaren avser att teckna Kontrakt med en (1) Entreprenör. Grunden för utvärdering är det ekonomiskt mest fördelaktiga anbuden baserat på pris. Kontraktets uppskattade omsättning är en miljon tvåhundra tusen (1 200 000) svenska kronor/år.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128879:Lot:1