Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem 2020
Referensnummer: 2020/00212
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar köp av ärendehanteringssystem som en helhetslösning för enhetlig, effektiv och strukturerad hantering av Region Blekinges ärenden. Leverans och implementering av systemet tillsammans med support och underhåll ingår.
Likaså ingår även option om köp av konsulter, utbildning och drift av systemet i Kundens lokaler under hela avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48810000 Informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen