Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlare med lastväxlarsläp
Referensnummer: 2020/202 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Affärsverken inbjuder härmed till att lämna anbud gällande lastväxlare med lastväxlarsläp.
Omfattning
Affärsverken har för avsikt att köpa en (1) st. ny lastväxlare med lastväxlarsläp, med tillhörande serviceavtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144510 Fordon för avfall, 34144511 Sopbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen