Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projekt - Rörsystem, inkastpunkter och temporär terminal för sopsug 47805
Referensnummer: SBN 2018/324-09
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar projektering, upprättande av bygghandling samt genomförandearbeten av temporär sopsugsterminal, komplettering av redan lagt huvudnät samt av inkastpunkter och papperskorgar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44162000 Rörsystem, 45222100 Byggnation av avfallsanläggning, 45231112 Installation av rörsystem, 90513100 Disponering av hushållssopor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen