Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Riskutredning i samband med ny detaljplan för Västervång
Referensnummer: KS 2023/552
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Trelleborgs kommun önskar upphandla utredning för att undersöka risken med farligt gods i samband med planläggning, detaljplan för Västervång 2:25 m.fl. (DP 290).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen