458202-2019 - ResultatSverige-Umeå: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HVB barn och unga
Referensnummer: 18160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
HVB-tjänster för barn, unga och familjer. Uppdraget gäller dygnet runt-vård för avrop av Umeå kommun samt Robertsfors, Nordmaling, Vindeln, Bjurholm och Vännäs kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
A: Akutplacering
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
B: Utredning/placering av föräldrar med barn
Del nr: 2
C: Missbruk och/eller kriminalitet, flickor
Del nr: 3
D: Missbruk och/eller kriminalitet, pojkar
Del nr: 4
E: Missbruk och/eller kriminalitet, flickor och pojkar
Del nr: 5
F: Neuropsykiatrisk funktionsnedsättning och/eller psykisk ohälsa, flickor
Del nr: 6
G: Neuropsykiatrisk funktionsnedsättning och/eller psykisk ohälsa, pojkar
Del nr: 7
H: Neuropsykiatrisk funktionsnedsättning och/eller psykisk ohälsa, flickor och pojkar
Del nr: 8
I: Neuropsykiatrisk funktionsnedsättning och/eller psykisk ohälsa i samband med missbruk, flickor
Del nr: 9
J: Neuropsykiatrisk funktionsnedsättning och/eller psykisk ohälsa i samband med missbruk, pojkar
Del nr: 10
K: Neuropsykiatrisk funktionsnedsättning och/eller psykisk ohälsa i samband med missbruk, flickor och pojkar
Del nr: 11