458212-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Ombyggnadsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnad, Spannlandsgatan 10-16
Referensnummer: FB2018-1513
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
En total ombyggnad av fastigheten skall utföras. I ombyggnaden ingår bland annat nytt försörjningssystem på el, vatten, spillvatten och ventilation för hela fastigheten. I entreprenaden ingår också evakuering av hyresgäster. Se mer i omfattning i AFD.1.
Under v. 28-31 kan ev. frågor ha lite längre svarstid.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45232411 Anläggningsarbeten för spillvattenledning, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332200 VA-arbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen