458268-2026 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Endoskopiartiklar 2026 SLL513
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelEndoskopiartiklar 2026 SLL513
BeskrivningUpphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar löpande leveranser av endoskopisartiklar till avropande enheter inom Region Stockholm.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123616:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi