458304-2018 - ResultatSverige-Falun: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Falu lasarett, hus 11, ombyggnad medicinkliniken
Referensnummer: LD17/04635
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45215100 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till hälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnation av medicinkliniken vid Falu lasarett.
Projektet kommer att genomföras med samverkansformen partnering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ombyggnad medicinklinik.