458403-2016 - ResultatSverige-Ludvika: Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Omhändertagande av farligt avfall – Hedemora Energi.
Referensnummer: 73-2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar insamling av farligt avfall från återvinningscentral till en godkänd mottagningsanläggning. Även rådgivning för personal på återvinningscentral och mobila insamlingar är tjänster som ingår.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen