458422-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Medicinsk utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2018 Diatermiapparater m. tillbehör, Region Norrbotten
Referensnummer: 18/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal på Diatermiapparater samt tillbehör och förbrukningsmateriel.
Vänligen se förfrågningsunderlag för mer information.
Med vänlig hälsning
Johan Enbom, Upphandlare
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33161000 Utrustning för elektrokirurgi, 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen