458488-2026 - Resultat
Sverige – Städning – Trappstädning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrappstädning
BeskrivningSyftet med upphandlingen är att tillgodose Västerviks Bostads AB:s behov av städtjänster. Anbudsförfrågan avser upphandling av städning av allmänna och gemensamma ytor så som trapphus, gemensamhetsutrymmen, tvättstugor, loftgångar m.m. inom fastigheter tillhörande Västerviks Bostads AB. I uppdraget anger beställaren frekvenser som de olika typerna av utrymmen ska städas, tillsammans med målbeskrivning och kvalitetskrav på utförandet.
Intern identifierareU-091-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000