2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för Kartläggning och volymberäkning inom Helsingborgs stad
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Ramavtal för kartläggning och volymberäkning innefattande datainsamling och databearbetning av högupplösta bilder, ortofoton och 3D-data med hjälp av drönare och andra hjälpmedel i Helsingborgs stad
Intern identifierare: 117/2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal för Kartläggning och volymberäkning inom Helsingborgs stad