2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fönsterputs
Beskrivning: Uppdraget avser upphandling av ett ramavtal för Fönsterputsning med tilläggstjänster för kringliggande ytor och behov. Det avser främst fönster i fasad. Beställaren avser upphandla kommunövergripande Avtal för Fönsterputsning omfattande samtliga nämnder, för de fönster som finns i verksamhetslokaler som sammantaget är summerade till en lokalyta på ca 320 000 kvadratmeter (kvm).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911300 Fönsterputsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121340:Lot:1