458510-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Kontrakt avseende Projektering (Arkitekt) - Renovering av Sjöhistoriska museet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKontrakt avseende Projektering (Arkitekt) - Renovering av Sjöhistoriska museet
BeskrivningKonsultgrupp till projektering av programhandling av Sjöhistoriska museets ombyggnad. Option på fortsatt projektering, systemhandling och FU.
Intern identifierare0663/26
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000