458579-2021 - ResultatSverige-Falun: Tjänster i naturreservat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel i skyddade naturområden samt åtgärder för hotade arter
Referensnummer: 512-13513-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92533000 Tjänster i naturreservat
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Dalarnas län inbjuder er att inkomma med ansökan som syftar till att anslutas till ett dynamiskt inköpssystem gällande "Skötsel i skyddade naturområden samt åtgärder för hotade arter", exempel på åtgärder underhåll av anordningar, ledmarkering, röjning, borttagande av vindfällen, underhåll av stängsel med mera.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77313000 Parkskötsel, 77314000 Markskötsel, 92530000 Tjänster i botaniska och zoologiska trädgårdar samt naturreservat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen