458624-2021 - ResultatSverige-Umeå: Reparation och underhåll av reservoarer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rengöring och inspektion av vattenreservoarer
Referensnummer: 21110
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50514200 Reparation och underhåll av reservoarer
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar inspektion och rengöring på låg- och högreservoarer och vattentorn.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris manuell rengöring
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal på inspektion och rengöring på låg- och högreservoarer och vattentorn i 13 kommuner, ca 140 st reservoarer.
Pris inspektion
Del nr: 2
Pris rengöring med robot
Del nr: 3