458630-2021 - ResultatSverige-Malmö: Byggtekniska konstruktionstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för konsulttjänster avseende byggnadskonstruktör
Referensnummer: 21/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för utförande av uppdrag som konsult avseende byggnadskonstruktör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315000 Byggnadsteknik, 71315200 Byggkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen