Kort beskrivning
FMV har för avsikt att upphandla ett standardsortiment (benämns sedan: bassortiment i texten) inom området: Säker förvaring till konkurrenskraftiga priser, till myndigheterna FMV, FM samt FOI.
Myndigheterna har en rikstäckande och bred verksamhet som är utspridda i landet och därmed behov av rikstäckande distribution av nämnda varor/ produkter.
Utifrån myndigheternas behov har ett bassortiment tagits fram och sortimentet kan komma att bli en produktkatalog i FM affärssystem.
FMVs mål är att teckna ramavtal med en (1) leverantör som kan tillgodose behovet inom ovanstående områden.
Upphandlingen Säkerförvaring har ett (1) bassortiment som omfattar följande produktområden:
2. Tillbehör till Säkerhetsskåp;
5. Övrigt.